DİYET TRENDLERİ – BÖLÜM II

PALEO DİYETİ

 

İlk bölümde bahsettiğim keto lakaplı diyet size uygun değil mi? O zaman diğer trendy diyetimize bakalım… Paleo… namı diğer Atalarımızın diyeti…Atalarımız derken en baştaki atalarımız… yani mağara adamı diyeti… İnsanlık uzun bir süre boyunca avcı-toplayıcı tarzında beslenmiştir. Paleo diyeti tüm işlenmiş gıdaları, un, rafine şekerleri, tahılları, süt ürünlerini diyetimizden çıkararak bizi zamanda geriye, avcı-toplayıcı atalarımızın beslenme tarzına götürür.

 

Paleo diyeti, protein, sebze, meyve, sağlıklı yağlar, tohumlar ve sert kabuklu yemişleri içerir. Sağlıklı yaşam tarzı değişikliği arayan insanlar için mükemmel bir diyettir. Kalori sayma veya yüzdeler yoktur. Kısaca, kendinizi aç hissetiğinizde bulduğunuz doğal gıdaları yemeye dayanır. İşlenmiş gıdalardan uzak durmanız, aldığınız gıdaların kalitesini ve besin yoğunluğunu da arttırmaktadır.

 

PALEO BASİTTİR

Paleo bizi beslenmenin temellerine geri götürür. Kural şudur: eğer bir mağara adamı bunu yemediyse sen de yememelisin J .. Paleonun en sevdiğim yanı takip etmesinin kolay olması.. Yiyebileceğin ve yemeyeceğin gıdaların açık bir listesi vardır ve bunlara tam olarak uyuyorsanız herhangi bir kalori hesabı, ölçüm yoktur. Paleo çok basittir!! İşlenmiş gıdalardan kurtulun ve bunları besinsel olarak zengin doğal gıdalar ile değiştirin. Bu diyet, kötü beslenme alışkanlıklarının daha sağlıklı olanlarla hızla değiştirilmesine yardımcı olur. Bu diyet, tamamen sağlıklı hayat tarzını benimseyen insanlar için uygundur.

 

KİMLER İÇİN ?

Paleo yapılması kolay, sürdürülebilir ve besinsel olarak yoğun olmasına rağmen herkes için uygun değildir. Paleo, sporcular veya çok enerji sarfedilen işlerde çalışanlar için uygulanmamalıdır. Karbohidratların olmaması, performansı kötü etkiler.

 

DİYETDE EKSİK OLAN NEDİR?

Süt ürünleri kalsiyum ve d vitamin kaynaklarımızdır Ayrıca düşük karbohidrat seviyesi hafızanızı ve duygu durumunuzu etkileyebilir.

 

PALEO HAKKINDAKİ DÜŞÜNCEM:

Paleo, evet birçok kaynakta yapılması kolay diye anlatılıyor ama ufak bir kusuru var…. Doğal gıda bulmaktaki sıkıntı ve tabii maliyet… Zaten İşlenmemiş, doğal gıdalara her dakika ulaşabilseniz muhtemelen kilo ile ilgili pek bir sorununuz olmazdı değil mi? 🙂

 

Eğer bu trendy diyetimiz de size uymadıysa bir başkasına geç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Telefonumuz
Konum
%d blogcu bunu beğendi: